Ian Astbury opustil The Doors

24. února 2007 v 16:54 | janis |  Zajímavosti a ták ...
Kapela The Doors dostala hned zkraje letošního roku dva dárky k letošnímu čtyřicátému výročí od vydání první desky: jeden milý a jeden nemilý,záleží ovšem na úhlu pohledu. Milým je bezesporu ocenění Gramy za celoživotní přínos hudbě a tím druhým odchod zpěváka Iana Astburyho.

Skupinu Astbury opustil po čtyřech letech spolupráce, s Doors vystupoval namísto původního zesnulého,legendárního frontmana Jima Morrisona.
Do budoucna se chce věnovat své vlastní kapele The Cult, která se předloni znovuzformovala a nyní hodlá začít pracovat na materiálu pro nové album.

Doors se však koncertování vzdát nechtějí a proto se nyní poohlédnou po novém zpěvákovi.
Koncem března se na trhu zároveň objeví jak reedice všech desek kapely, tak i nová kompilace The Very Best of The Doors, která bude dostupná v jednodiskové i rozšířené dvojdiskové verzi.
Takže se máme na co těšit!!
Zdroj:Muzikus
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 20. června 2007 v 21:35 | Reagovat

Zbožňuju The Doors dobře tak od svých jedenácti let/ a že už je to let/. Miluju The Cult možná o něco kratší dobu. Názory na tuto situaci se liší. Nevím, jak se na to dívají lidé tady, ale po všech těch urážkách, kterými Iana někteří lidé častovali a někteří to zase viděli jako nejlepší a nejrozumější řešení. Já myslím, že teď je to tak správně - Jim je bohužel mrtvý, ale zůstal v srdcích i myslích lidí, a je krásné, že i po tolika letech a tolika generacích se jeho odkaz nese stále dál v hudbě i poezii.

Ian se vrátil domů k The Cult, protože jeho život jsou odjakživa právě oni. Můj názor je, že odvedl slušnou práci, a nenapadá mě nikdo jiný, kdo by si s tím poradil lépe. Člověk, který Iana zná ví, že Jima nahradit nechtěl, že pouze přednášel Jimovu poezii, protože právě Morrison byl jeho velký vzor a má k němu příliš velký respekt, než aby se ho snažil hloupým způsobem kopírovat. Myslím, že spousta lidí je děsně povrchních - a kvůli takovým lidem, bylo Ianovo neštěstí v jeho vzhledu. Kdo chce vidět věci jen na povrchu, tak se dovnitř zkrátka nepodívá. A myslím, že je to škoda - sami se ochuzují o velkou vnitřní krásu, kterou jsem já měla to štěstí vidět a poznat právě v tomto člověku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama