L.A. tour

15. února 2007 v 1:03 |  Zajímavosti a ták ...
Při internetovém brouzdání jsem narazil na pár fotek z Los Angeles, různá studia, bary, kanceláře... všechno všelijak spjato s Doors nebo Jimem, několik jich vybral a přidal k nim stručný popis... jenom prosím vás, fotky jsou z dnešní doby a dřív to mohlo vypadat dosti jinak... vždyť už je to alespoň takových 40 let ☻
Hotel Alta Cienega. Jim na začátku své kariéry tady v podstatě jen přespával ale také skládal perfektní poezii, zbytek času se poflakoval po Venice nebo byl s ostatnímy Doors. Když jste ho v noci nezastihli v Alta Cieneze tak spal buď v kanceláři, s Přáteli, s Pamelou nebo dalšími dívkami.
Nahoře napravo v pokoji 32 bydlel Jim. Byl to prostý příbytek s postelí, stolem, židlí a žlutě vydlážděnou koupelnou. Z okna byl výhled na La Cienegu a Santa Monicu.
Zde trávil Jim spoustu času, ze všeho nejradši samozřejmě nalítý. V tomhle baru do kterého si můžete zajít eště dnes se také setkal třeba i s Janis Joplin.
Tady skupina nahrála své poslední album L.A Woman, s tím jim také končila smlouva s Electra records a tak místo nahrávacího studia si Jim vystačil s útulnou koupelničkou ve spodním patře (a najednou nahodilý verš v Hyacynth House "Vidím, že v koupelně je čisto" dává smysl) zbytek kapely nahrával nahoře. Silně bluesově naladěná deska tím pádem dostala nezapomenutelnou "domácí" atmosféru.
Snad jediné méně úspěšné album -The Soft Parade bylo nahráno tady v kanceláři Doors

Do tohoto obchodu hned u kanceláře kapely vlítli jednou Jim sjetý tak, že visel Pamele kolem ramen, a jak už měla ve zvyku, utratila tu nehoráznou sumu peněz...
První dvě alba - The Doors a Strange Days byly nahrány uvnitř této budovy. Premiérová deska s prostým názvem The Doors se nahrála téměř v rekordním čase. Vzpomíná se, že skladba The End byla nahrána hned na druhý pokus, první byl dobrý, ale né perfektní. Hned tu noc eště stihl sjetý Jim studio rozmlátit... zapoměl si tam ovšem boty a tak se hned zjistilo kdo má tenhle "výstřelek" na svědomí. Deska Strange Days byla spíše více experimentální ale určitě ne méně kvalitní....
Apartmán Jima a Pam v Santa Monice.
Náš ještěří král si tu zapoměl na zdi kamaráda:)
Co dodat, Whiskey Go Go. Doors odtud přímo vyletěli na výsluní a cestu plnou zápletek nejednou způsobených Jimem Douglesem Morrisonem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kolja kolja | E-mail | 27. července 2010 v 23:17 | Reagovat

AHOJ!!!!!!!!! tady jimbooo!   chtel bych se tam zas mrknout pratele  drazi!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama