Rock and Roll Hall Of Fame

12. března 2007 v 18:36 | janis
Ráda bych vám tu dnes představila možná ne tak příliš známou Síň slávy Rock and Roll Hallof Fame.
Stejně jako hokejisté,fotbalisté apod…tak i hudebníci,producenti a osoby které se významně podepsali především v Rock and Roll scéně mají jednu takovou svoji instituci.
Muzeum Rock and Roll Halle of Fame se nachází v Clevelandu v Ohiu v USA.
Od roku 1986 jsou do Síně slávy uváděny výjimečné osobnosti,další nová budova byla otevřena 2.9 1995.Architektem byl Leoh Ming Pei a koncepce budovy měla odrážet energii Rock and Rollu.V Clevelandu stojí budova z toho důvodu,že odsud pochází DJ Alan Freed,který výraz Rock and Roll začal prosazovat už v roce 1951 a to nejen ve svém rozhlasovém pořadu.Každý rok je pečlivě vybráno několik nových členů kteří vstoupí do Síně slávy.Budova a to už tenkrát stála 84 mil.dolarů.
Nalezneme zde širokou škálu lidí od vykonavatelů- nebo-li interpretů(tj.sólový umělci nebo skupiny),Průkopníci(tj.osoby,které dali základy novému stylu),Studiový hudebníci(tj.lidé často neznámí většině z nás,nebo lidé doprovázející slavnou kapelu pouze dočasně,přesto se velice zasloužil o rozvoj hudby) a nakonec jiné osoby-nebo-lineinterpreti(tj.skladatelé,producenti,novináři,organizátoři hudebního života,kteří přispěli k popularizaci rockové hudby).
Oficiálními kategoriemi jsou:Interpreti,Neinterpreti,Hostující muzikanti a Ranný vliv.
No a samozřejmě do Síně slávy patří i THE DOORS od roku 1993.
Dále to jsou James Brown,Elvis Presley,B.B. King,The Beach Boys,The Beatles,Bob Dylan,The Rolliny Stones,The Who,The Byrds,Johny Cash,Jimi Hendrix Experience,David Bowie,Ping floyd,Van Morrison,John Lennonvstoupili i U2……a další a další a další…
K rannému vlivu patří Jimmie Rodgers,Louis Armstrong a další…
Soubor:RaRHoF.jpgSoubor:Rock and Roll Hall of Fame.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marť@ Marť@ | E-mail | Web | 12. března 2007 v 18:39 | Reagovat

U mě na blogu je bleskovka tak se stavte jestli chcete!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama