Duben 2007

Zemřel slavný fotograf Brodsky

25. dubna 2007 v 21:04 Co o sobě řekli a napsali, co o nich řekli a napsali

Zemřel slavný fotograf Brodsky, který "stvořil" Morrisona


Joel Brodsky zemřel 1. dubna v americkém Stamfordu, uvedl server CBC. Byl zásadní postavou pro americké fotografy i hudebníky. Stvořil popkulturní ikony, které přežily své století, mezi nimi např. legendárního Jima Morrisona s odhaleným hrudníkem či "černého Mojžíše" Isaaca Hayese.
6.4. 2007 14:54
Jeden z nejžádanějších fotografů slavných se narodil v Brooklynu roku 1939. Už jako teenager pilně fotil a po studiích si v New Yorku zřídil vlastní studio. Nejvíce ho proslavily fotografie kultovních muzikantů, které zdobily nejzásadnější desky 60. a 70. let.
Nafotil stovky obalů alb především pro americké soulové a rockové umělce jako Van Morrison, The Stooges, James Brown, Aretha Franklin, Funkadelic, Kiss, Tom Waits či Isaac Hayes. Žádný snímek asi neměl tak obrovský celosvětový dopad jako fotografie frontmana Doors Jima Morrisona.
Obrázek zachycujcí Morrisona s roztaženýma rukama a nahou hrudí připomíná ukřižování a stal se ikonou rockové hudby. Jen těžko lze spočítat všechny desky, plakáty a trička, na kterých je přetištěn.
Jim

Morrison byl při focení namol

Snímek má zajímavou historii. Patří k sérii fotek skupiny Doors, kterou Brodsky fotil v roce 1966. Brodsky později vzpomínal, že Morrison celý den pil a v době, kdy vznikl slavný portrét, musel být namol.
"Nebyl divoký opilec, vlastně byl docela tichý. Jeho rovnováha ale nebyla nejlepší... přesto bylo skvělé ho fotografovat, protože měl velmi zajímavý výraz," cituje Brodského CBC.
Kromě Morrisona stvořil ještě jeden historicky velmi cenný snímek. Zachytil významného soulového zpěváka Isaaca Hayese na desku Black Moses (1971). Hayesova image se stala inspirací pro další generace černých muzikantů, její dopad můžete pozorovat na MTV dodnes.

Jim

19. dubna 2007 v 22:49 Fotogalerie
Jim
Fotka jak z rodinného alba - Jim, Anne a Andy
JIm
Jim
Ve středoškolním věku
Jim
Jim asi s plynovou maskou či co...
Jim
při velmi oblíbené činnosti ☺

Morrison před soudem!

17. dubna 2007 v 18:57 Co o sobě řekli a napsali, co o nich řekli a napsali
Další zajímavý internetový článek, odkaz na něj mi poslal jak jinak než jeden z Doors šílenců.

Jim Morrison se posmrtně vrací před soud. Pro milost


Miami - Guvernér státu Florida obdržel oficiální žádost o omilostnění Jima Morrisona, vůdčí postavu legendární skupiny Doors.
Bezmála čtyřicet let poté, co byl Morrison odsouzen za to, že se obnažoval během koncertu v Miami, žádá pro zpěváka milost dokumentarista Dave Diamond.

Morrison byl tehdy zadržen a obviněn den po koncertu v Miami s tím, že se měl dopustit obscenity, měl se obnažovat a naznačovat pohlavní styk. Morrison před soudem a v rozhovorech s novináři vše popíral a odkazoval se na svobodný umělecký projev.
Obvinění z oplzlého a lascivního chování byl zproštěn, nicméně rozsudku a pokutě za neslušné chování, obnažování se a rouhání neušel. Psal se rok 1969 a kapela už nebyla na vrcholu slávy, zažívala spíše rozčarování z reakcí na album Soft Parade. Negativní publicita se na dalším vývoji kapely i na osobním směřování Morrisona významně podepsala.
Řada promotérů po incidentu z Miami odřekla domluvená vystoupení a pro Morrisona byla srážka s americkým právem dalším znamením, že se má přestěhovat do Evropy. V Paříži pak v roce 1971 v sedmadvaceti letech umírá na infarkt.
Dave Diamond spolu s dalšími fanoušky tvrdí, že dnes - v konkurenci mnohem vypjatějších pódiových show - by Morrisonovo extempore nejenže zapadlo, ale těžko by se vůbec dostalo před soud.
"Myslíme si, že Morrison má být jednou pro vždy posuzován kvůli své hudbě a poezii, nikoli podle rozsudku z Miami," zdůvodňuje žádost Diamond. Proto se rozhodl, že extravagantního básníka a zpěváka posmrtně rehabilituje.
"A nejde tu jen o Jima Morrisona a jeho odkaz Ještěrčího krále nebo o hudbu Doors. Jde tady o práva občana, který byl odsouzen v rozporu s právem," píše mimo jiné guvernérovi i soudům.
Morrisonův otec, armádní důstojník ve výslužbě, stále žije v Kalifornii, je mu 87 let a nechal se pro agenturu AP slyšet, že by milost pro svého "neposlušného" syna uvítal.
Navíc se Diamondovi podařilo najít precedens, kdy americká justice zpětně omilostnila už zemřelého člověka. Slavný komik Lenny Bruce byl po své smrti rehabilitován a také tady šlo o případ obscenity.
http://www.youtube.com/watch?v=wk_RM4TFhdA Co na to řekl Jim?
http://www.youtube.com/watch?v=OGtQVhtkrpg záběry ze soudu v Miami
zdroj : http://showbizz.centrum.cz/

Jim jak namalovaný

15. dubna 2007 v 11:34 Zajímavosti a ták ...
Na jeden z příspěvků, kde jsme vyzívali všechny talenty aby nám poslali své veledílo, nám to své představila pravidelná čtenářka tohoto blogu.
Zdravim, vzhledel k mé neskonelé lásce k The Doors, pravidelne sleduju váš skvělej blog o nich a když jsem viděla výzvu týkající se výtvarně provedýho Morrisona, řekla jsem si, že vam jedno moje (veledílo pošlu. Nejsem ňákej velkej umělec, ale což
Káťa
Tak ti Káťo děkujem ☺