Morrison před soudem!

17. dubna 2007 v 18:57 |  Co o sobě řekli a napsali, co o nich řekli a napsali
Další zajímavý internetový článek, odkaz na něj mi poslal jak jinak než jeden z Doors šílenců.

Jim Morrison se posmrtně vrací před soud. Pro milost


Miami - Guvernér státu Florida obdržel oficiální žádost o omilostnění Jima Morrisona, vůdčí postavu legendární skupiny Doors.
Bezmála čtyřicet let poté, co byl Morrison odsouzen za to, že se obnažoval během koncertu v Miami, žádá pro zpěváka milost dokumentarista Dave Diamond.

Morrison byl tehdy zadržen a obviněn den po koncertu v Miami s tím, že se měl dopustit obscenity, měl se obnažovat a naznačovat pohlavní styk. Morrison před soudem a v rozhovorech s novináři vše popíral a odkazoval se na svobodný umělecký projev.
Obvinění z oplzlého a lascivního chování byl zproštěn, nicméně rozsudku a pokutě za neslušné chování, obnažování se a rouhání neušel. Psal se rok 1969 a kapela už nebyla na vrcholu slávy, zažívala spíše rozčarování z reakcí na album Soft Parade. Negativní publicita se na dalším vývoji kapely i na osobním směřování Morrisona významně podepsala.
Řada promotérů po incidentu z Miami odřekla domluvená vystoupení a pro Morrisona byla srážka s americkým právem dalším znamením, že se má přestěhovat do Evropy. V Paříži pak v roce 1971 v sedmadvaceti letech umírá na infarkt.
Dave Diamond spolu s dalšími fanoušky tvrdí, že dnes - v konkurenci mnohem vypjatějších pódiových show - by Morrisonovo extempore nejenže zapadlo, ale těžko by se vůbec dostalo před soud.
"Myslíme si, že Morrison má být jednou pro vždy posuzován kvůli své hudbě a poezii, nikoli podle rozsudku z Miami," zdůvodňuje žádost Diamond. Proto se rozhodl, že extravagantního básníka a zpěváka posmrtně rehabilituje.
"A nejde tu jen o Jima Morrisona a jeho odkaz Ještěrčího krále nebo o hudbu Doors. Jde tady o práva občana, který byl odsouzen v rozporu s právem," píše mimo jiné guvernérovi i soudům.
Morrisonův otec, armádní důstojník ve výslužbě, stále žije v Kalifornii, je mu 87 let a nechal se pro agenturu AP slyšet, že by milost pro svého "neposlušného" syna uvítal.
Navíc se Diamondovi podařilo najít precedens, kdy americká justice zpětně omilostnila už zemřelého člověka. Slavný komik Lenny Bruce byl po své smrti rehabilitován a také tady šlo o případ obscenity.
http://www.youtube.com/watch?v=wk_RM4TFhdA Co na to řekl Jim?
http://www.youtube.com/watch?v=OGtQVhtkrpg záběry ze soudu v Miami
zdroj : http://showbizz.centrum.cz/
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bublajz Bublajz | E-mail | 19. dubna 2007 v 21:55 | Reagovat

no tak....sláva...

2 horkosladka.symfonie horkosladka.symfonie | E-mail | 22. dubna 2012 v 8:28 | Reagovat

Kdyby žil Jim v dnešní době, byl by středem takového zájmu jako ve své době? Stačí se podívat na lascivní záběry videoklipů dnešní popových zpěvaček... umění je zvrhlo. Dá se dnešní hudební showbyznys ještě vůbec považovat za umění?
Dneska by se na pódiu mohl zpěvák nebo zpěvačka klidně obnažit a nic by se nestalo..akorát by o tom druhý den vyšel v bulváru článek..

3 horkosladka.symfonie horkosladka.symfonie | E-mail | 22. dubna 2012 v 8:29 | Reagovat

chtěla jsem napsat umění se zvrhlo..

4 lunas lunas | 20. června 2018 v 10:33 | Reagovat

potřebujete pomoci při soudním líčení s italskou stranou? pomůže Verni Pavelková-

http://verni.cz/sluzby/soudni-preklady/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama